مجموعه عسل شهدیسان شما را به خرید بهترین محصولات خود دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 11 − 5 =

شرکت عرضه عسل چهل گیاه

آنچه در این مقاله می خوانید...

آیا عسل طبیعی شکرک می زند؟چگونگی تهیه انواع عسل چهل گیاه

بهترین شرکت عرضه عسل چهل گیاه مرغوب در ایران کدام است؟ هر چند عسل چهل گیاه در ایران در شهرهای مختلفی تولید می شود، اما عسل چهل گیاه تولیدی شهرهایی چون خوانسار در استان اصفهان، عسل دماوند، عسل فیروز کوه، عسل شانه ارومیه کیفیتی بسیار برتر و درجه یک دارد و از برترین مراکز عرضه این محصول می باشند.

شرکت عرضه عسل چهل گیاه

آیا عسل طبیعی شکرک می زند؟

آیا عسل طبیعی شکرک می زند؟ یکی از مباحث مهم درباره عسل شکرک زدن یا نزدن آن است و در این باره مطالب زیادی گفته می شود. اما نتیجه ای که معلوم است، آن است که شکرک نزدن عسل نمی تواند حتما نشانه مرغوب بودن عسل باشد و نباید تنها ملاک خوب بودن عسل طبیعی و دیگر انواع عسل این مسئله باشد و به بهانه این موضوع دچار فریب کلاهبرداران و فروشندگان عسل تقلبی شد.

شکرک زدن یا نزدن عسل به کیفیت و مواد موجود در عسل بستگی دارد و نیز به روشی که این ماده از آن حاصل می شود. منطقه تولیدی عسل و شرایط پرورش و تغذیه زنبورها نیز در این مورد بسیار تاثیرگذار است و اگر از مهد تولید آن خریداری شود کیفیت و قیمت بسیار خوبتری خواهد داشت.

اگر همراه تغذیه طبیعی زنبور و آنچه از طبیعت بر می گیرد مواد افزودنی و نگهدارنده و مصنوعی چون شکر به کار نرود احتمال شکرک زدن آن بسیار کمتر است. البته شرایط تولید عسل و میزان حرارتی که به آن می رسد و شرایط و محیط نگهداری عسل و دمایی که عسل در آن قرار می گیرد در تعیین کیفیت آن و شکرک زدن یا نزدن عسل بسیار موثر می باشد.

چگونگی تهیه انواع عسل چهل گیاه

چگونگی تهیه انواع عسل چهل گیاه یکی از صدها نوع عسل، عسل چهل گیاه است که تنها از یک شهد یا گیاه حاصل نمی شود و به همین دلیل نام چهل گیاه دارد.

برای تهیه عسل چهل گیاه، زنبورها شهد یگ گل را نمی مکند، بلکه به سراع چندین گل و گیاه می روند و بعد از نوشیدن شهد آنها عسل چهل گیاه به دست می اید.

گیاهانی که بیشتر در تولید این نوع عسل شناخته شده است، بابونه و آویشن و سیاهدانه است. اما این عسل از گیاهانی چون شبدر و یا سدر و بابونه نیز به وجود می آید. در عسل چهل گیاه از تمشک نیز استفاده می شود. عسل های طبیعی و برگرفته شده از دشت و جنگل ها نیز در ساخت عسل چهل گیاه به کار می رود.

عسل اصل چهل گیاه و کیفیت آن و رنگ و طعم و ظاهرش همگی به میزان زیادی به گیاهان و گل هایی بستگی دارد که زنبور شهد آنها را نوشیده است و بر اساس کیفیت آن نیز درجه بندی و قیمت گذاری می شود.

علی اصغر مزارعی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه عسل شهدیسان شما را به خرید بهترین محصولات خود دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 12 − 6 =
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *