مجموعه عسل شهدیسان شما را به خرید بهترین محصولات خود دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز پخش عسل طبیعی هرمزگان

آنچه در این مقاله می خوانید...

اطلاعاتی کلی درباره عسل هرمزگانقیمت بهترین عسل درجه یک هرمزگان

مراکز پخش، عسل هرمزگان را که به صورت طبیعی تولید شده است، به خریداران عرضه می‌کنند. این محصول را همه می‌شناسند و می دانند که نوع اصل و طبیعی آن بسیار با ارزش چه از نظر غذایی و چه از نظر اقتصادی است. بنابراین اگر به دنبال عسل طبیعی هستید روی عسل هرمزگان حساب کنید‌.

مرکز پخش عسل طبیعی هرمزگان

اطلاعاتی کلی درباره عسل هرمزگان

اطلاعاتی کلی درباره عسل هرمزگان عسل مایعی بسیار شیرین و چسبناک است که توسط زنبورهای تیره Apis تولید می‌شود. زنبورهای اهلی، از شهد گل ها یا ترشحات قسمت های زنده گیاهان برای تولید عسل استفاده می‌کنند.

این مواد توسط زنبورهای عسل جمع آوری شده، سپس با ترکیب آنها به مواد خاص تبدیل شده، رسوب داده می‌شوند، کم آب شده و در کندو برای بلوغ ذخیره سازی می‌شوند.

از عسل برای هزاران سال در سراسر جهان استفاده می‌شده است، چه به عنوان طعم دهنده معجون، غذا یا دارو. ترکیب آن متغیر است، با این حال جز اصلی آن کربوهیدراتها به شکل مونوساکاریدها مانند فروکتوز و گلوکز و همچنین دی ساکاریدها مانند مالتوز ، ایزومالت ، مالتولوز ، ساکارز ، تورانوز و نیجروز است.

این مواد مسئول شیرینی زیاد عسل هستند. عسل هرمزگان حاوی الیگوساکاریدهایی مانند پانوسا، آنزیم‌هایی مانند آمیلاز، پراکسید اکسیداز، کاتالاز و اسید فسفریلاز است.

همچنین حاوی اسیدهای آمینه، برخی ویتامین های B ،C، نیاسین، اسید فولیک، مواد معدنی مانند آهن و روی و آنتی اکسیدان است.

متوسط ​​تولید جهانی عسل تقریباً 120000 تن است. کشورهای اصلی تولید کننده چین، ترکیه، آرژانتین، ایران، اوکراین، مکزیک و ایالات متحده هستند. عمده وارد کنندگان در سراسر جهان اتحادیه اروپا و ایالات متحده هستند. 

از عسل هرمزگان به طور عمده در پخت و پز و شیرینی، به عنوان همراه نان یا نان تست (به ویژه در صبحانه‌ها و میان وعده ها) و به عنوان افزودنی برای نوشیدنی های مختلف مانند چای استفاده می‌شود.

عسل هرمزگان که سرشار از قندهایی مانند فروکتوز است، رطوبت ساز است (رطوبت هوا را جذب می‌کند). بنابراین افزودن مقدار کمی به نان ها و کیک‌ها باعث می شود که آنها با سرعت کمتری سفت شوند.

قیمت بهترین عسل درجه یک هرمزگان

قیمت بهترین عسل درجه یک هرمزگان تولید کنندگان عسل هرمزگان در جهت کسب رضایت و جلب اعتماد مشتریان خود اقدام به تولید عسل صدر در صد طبیعی با کیفیت بالا کرده‌اند.

عسل خالص و اعلا هرمزگان حاوی آنزیم هایی است که به هضم غذا کمک می کند. همچنین ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مختلفی دارد. به همین دلیل، مصرف عسل معمولاً در دمای بالاتر از 60 درجه سانتیگراد توصیه نمی‌شود، زیرا در دمای بالاتر خاصیت مفید آن از بین می رود از این عناصر بی بهره می‌شوند.

زنبورها همچنین آنزیمی به نام گلوکز اکسیداز اضافه می کنند. وقتی آن عسل را روی زخم قرار می دهند، این آنزیم باعث ترشح موضعی پراکسید هیدروژن می شود. عسل همچنین ماده خوبی برای ساخت ماسک صورت خانگی است.

برای و یا قیمت استثنایی عسل هرمزگان می‌توانید با مرجع فروش یا کارشناس این سایت تماس بگیرید و عسل طبیعی هرمزگان را به صورت عمده سفارش دهید.

علی اصغر مزارعی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه عسل شهدیسان شما را به خرید بهترین محصولات خود دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *